EnglishРусскийУкраїнська
joomla

НАТРІЮ ХЛОРИД

(NATRII CHLORIDI)

ІНСТРУКЦІЇ

для медичного застосування препарату

Склад:

діюча речовина: натрію хлорид;

1 мл розчину містить натрію хлориду 9 мг;

допоміжні речовини: розчин кислоти хлористоводневої 1 М, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для інфузій ізотонічний.

Фармакотерапевтична група.

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини електролітів.

Код АТС В05Х А03.

Клінічні характеристики.

Показання. Дегідратація, гіпонатріємія, гіпохлоремія, інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг післяопераційного періоду, великі опіки, шок, тривала діарея, нестримне блювання, гострі масивні крововтрати, тривалі гарячкові стани, неможливість перорального застосування необхідної добової норми води та електролітів, приготування розчинів лікарських засобів для зовнішнього та парентерального застосування. Може застосовуватися місцево для промивання ран, очей, слизової оболонки носа, а також катетерів і систем для трансфузії.

Протипоказання. Гіпергідратація, гіперхлоремія, гіпернатріємія, хлоридний ацидоз, стани, пов’язані з небезпекою розвитку набряку мозку та легень, захворювання, які лікуються великими дозами кортикостероїдів, набряково-асцитичний синдром у хворих на цироз печінки. Відносним протипоказанням є виражені порушення видільної функції нирок, декомпенсовані вади серця. Не застосовують препарат для промивання очей при офтальмологічних операціях.

Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньовенно, ректально та зовнішньо.

Вводять внутрішньовенно краплинно зі швидкістю 4 – 10 мл/кг/годину, залежно від клінічної ситуації та рівня втрати рідини до 3 літрів на добу; застосовують перорально; призначають у клізмах по 75 - 100 мл; застосовують для промивання ран, очей, слизових оболонок.

Побічні реакції. Відсутні.

Передозування. Спостерігається лише при порушенні правил інфузії. Може призвести до хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшення виведення калію з організму. При появі симптомів наведених станів введення препарату слід відмінити.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат може бути застосований за життєвими показаннями, коли користь переважає над ризиком.

Діти. Дітям при шоковій дегідратації (без визначення лабораторних показників) вводять 20 – 30 мл/кг. У подальшому режим дозування коригується залежно від лабораторних показників. Загальна добова доза становить до 6 % маси тіла.

Особливі заходи безпеки. При тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, контролюють рівень електролітів у плазмі та сечі, діурез.

Особливості застосування. Обережно вводять хворим із порушенням видільної функції нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазму й плазмозамінники.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат сумісний з більшістю лікарських засобів, тому його застосовують для розчинення різних лікарських засобів.

Одночасне призначення з кортикостероїдами чи кортикотропіном потребує постійного контролю рівня електролітів крові.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. 0.9 % розчин натрію хлориду нормалізує водно-сольовий баланс і ліквідує дефіцит рідини в організмі людини, який розвивається при дегідратації або через акумуляцію позаклітинної рідини у вогнищах великих опіків і травм, при операціях на органах черевної порожнини, перитоніті.

0.9 % розчин натрію хлориду поліпшує реологічні властивості крові й перфузію тканин, підвищує ефективність гемотрансфузійних заходів при масивних крововтратах і тяжких формах шоку.

Виявляє також дезінтоксикаційний ефект внаслідок короткочасного підвищення об’єму рідини, зниження концентрації токсичних продуктів у крові, активації діурезу.

Фармакокінетика. Швидко виводиться із судинної системи. Препарат утримується в судинному руслі короткий час, після чого переходить до інтерстиціального та внутрішньоклітинного сектора. Через 1 год в судинах залишається лише приблизно половина введеного розчину. Дуже швидко солі та рідина починають виводитися нирками, підвищуючи діурез.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина.

Несумісність. Не встановлена.

Термін придатності. 3 роки.

Умови  зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище +25°С. При зберіганні допускається заморожування препарату за умови збереження цілісності пляшки.

Упаковка. По 200 мл, 250 мл,  400 мл і 500 мл у пляшках скляних.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ТОВ фірма "Новофарм-Біосинтез".

Місцезнаходження. Україна, 11706, Житомирська обл., м. Новоград – Волинський, вул. Житомирська, 38.