EnglishРусскийУкраїнська
joomla

НЕОГЕМОДЕЗ

(NEOHAEMODES)

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Склад:

діючі речовини: 1000 мл розчину містить:  повідону  60 г, натрію хлориду 5,5 г, калію хлориду 0,42 г, кальцію хлориду гексагідрату 0,5 г, магнію хлориду гексагідрату 0,005 г, натрію гідрокарбонату  0,23 г;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

 

Лікарська форма. Розчин для інфузій.

 

Фармакотерапевтична група.

Кровозамінники та перфузійні розчини. Код АТС В05А А09.

Клінічні характеристики.

Показання.

Дезінтоксикація організму при токсичних формах гострих захворювань травного тракту (дизентерія, диспепсія, сальмонельоз); інфекційні захворювання, що супроводжуються токсикозами; опікова хвороба у фазі інтоксикації (2-5-й день); гостра променева хвороба у фазі інтоксикації; перитоніт і непрохідність кишечнику (в перед- та післяопераційний період); гостра ниркова недостатність різної етіології; набряки, спричинені хронічними захворюваннями нирок або токсикозами; тиреотоксикози, сепсис; різні захворювання печінки (гепатит, холецистит, гостра та напівгостра дистрофія  печінки, печінкова кома).

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до препарату (особливо наявність в анамнезі реакцій на повідон). Виражена серцево-судинна і легенева недостатність, геморагічний інсульт, бронхіальна астма, гострий нефрит, тяжкі алергічні та імунодепресивні стани. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 6 років.

 

Спосіб застосування та дози.

Вводять внутрішньовенно, краплинно, зі швидкістю 20 - 40 крапель за 1 хв. Перед введенням розчин підігрівають до 35 - 37°С. Введення препарату, особливо при важких станах хворих, потребує контролю лікаря.

Для дорослих разова доза складає 400 мл; для дітей віком 6 - 9 років – до 100 мл; 10 - 15 років – до 150 мл. Повторні інфузії неогемодезу здійснюються за показаннями, але не раніше, ніж через 10-12 годин після його попереднього введення. Курс лікування – не більше 5 діб.

Побічні реакції.

З боку імунної системи: анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермія.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипи, кропив’янка, гіперемія, макулопапульозні та петехіальні висипи, відчуття свербежу.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, біль у ділянці серця, артеріальна гіпотензія,  задишка.

З боку дихальної системи: задишка, бронхоспазм.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, слабкість.

З боку травного тракту: нудота, блювання.

 

Передозування.

Симптоми: гіпергідратація, артеріальна гіпотензія.

Лікування: припинення введення препарату,  за необхідності – введення серцевих засобів, кальцію хлориду, реополіглюкіну.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності препарат не застосовують.

Невідомо, чи надходить препарат у грудне молоко, тому не слід його застосовувати у період годування груддю.

Діти.

Досвід застосування препарату дітям віком до 6 років відсутній, тому не рекомендується його призначати цій віковій категорії пацієнтів.

 

Особливості застосування.

Хворим із порушеною  функцією нирок препарат вводять з обережністю. Лікування при тяжких інтоксикаціях необхідно проводити під наглядом лікаря.

При швидкій інфузії може спостерігатися артеріальна гіпотензія, тахікардія, утруднення дихання, що потребує припинення введення препарату і призначення кальцію хлориду (внутрішньовенно), ефедрину, засобів, що діють на серцево-судинну систему, поліглюкіну.

Залишок препарату не використовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Під час лікування слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами, оскільки препарат може спричинити  такі небажані ефекти, як запаморочення, головний біль.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

У розчин Неогемодезу не слід додавати будь-які лікарські засоби.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Неогемодез належить до плазмозамінних розчинів, підвищує суспензійні властивості крові, зменшує її в´язкість. Як дезінтоксикаційний засіб зв´язує токсичні продукти, що знаходяться у кровоносному руслі, і виводить їх через нирки з організму.

Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні дія препарату проявляється в міру його надходження у кров. Ефект зберігається протягом 3-12 годин, що залежить від функціонального стану нирок та швидкості кровообігу. З організму виводиться нирками.

Фармацевтичні характеристики:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтого кольору.

Несумісність.

Не змішувати в одному шприці з будь-якими іншими лікарськими засобами.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 20°С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

При транспортуванні допускається заморожування.

 

Упаковка.

По 200 мл або 250 мл,  400 мл,  500 мл у пляшках.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез».

 

Місцезнаходження.

Україна, 11700, Житомирська обл., м. Новоград – Волинський, вул. Житомирська, 38.